Sevgiyi Ören Bağlar
Derin bir sevginin doğması için aşk dalgaları yetmez. Sevgiyi ören başka bağlar da vardır. Sevilmek istiyorsanız, sevildiğinizden daha çok sevin. Sevgiyi yalnızca kalbinizde taşımayın, onu söylemesini bilin. Sevgi ancak anlatılırsa yaşanır.
Sevmek sürekli bir yakınlık ve ilgi ister. Yakınlık ve ilgi sevileni büyüler. Sevilmek istiyorsanız kendi sevginizde içten olun. İçtenlikle örülmüş sevgi daha kalıcıdır.
Yalnız yüreğinizle değil; kafanızla, aklınızla da sevin. Aklınızı kullanarak sevdiğinizin zayıf yanlarını bulun. Bu noktalardan kalkarak onu elde edin ve büyüleyin.
Sevip sevilmek için birbirini anlamak, karşılıklı özveri göstermek gerekir. Duygularından özveride bulunmakla kişi benliğini öldürmez, sevdiğini benimsediğini, ona yakınlık duyduğunu kanıtlamış olur.
İncelik sevgiyi ören en güzel örgüdür. İncelikle örülmüş sevgi daha içten olur. Bu yolu izleyenler daha çok sever sevilirler.
Sevip sevilmenin bir yolu da dil dökmesini bilmektir. Konuşmasını bilmenin, duygularını incelikle anlatmanın, kelime oyunlarının sevgi de büyük etkileri vardır. Bazen yerinde söylenmiş bir tek söz sevgiliyi büyüler, seveni bağışlar.
Sevgi; tatlı söz, güler yüz ister.
Alıntı…..

Kategoriler: Hikayeler